SkipNavLinkText
menu

Zvyšte efektivitu vychystávání vysokozdvižnými
vozíky pomocí RFID etiket

Příklad případu

Etikety RFID

Sklady a logistické společnosti mohou pomocí RFID etiket výrazně zvýšit efektivitu vychystávání vysokozdvižnými vozíky..

Výzva: Zvyšte efektivitu vychystávání vysokozdvižnými vozíky

Interní kontrola v logistice je dosud stále často založena na peru, papíru a výtiscích ze systémů WMS a ERP. Tyto časově náročné procesy stojí spoustu peněz, mají mnoho nevýhod a za následek mají neefektivní operace, jako je nesprávné umístění výrobků a náhodné pojíždění vysokozdvižných vozíků bez cíle. Jak se těchto nešvarů zbavit a současně mít nadále operace pod kontrolou?

Řešení: Vlastní RFID etikety a integrované skenery vysokozdvižných vozíků

Díky technologii RFID lze vysokozdvižný vozík rychle lokalizovat. Místo lze detekovat v reálném čase nebo trvale, nebo na důležitých místech, jako jsou změny zón, nebo při skenování, vychystávání a ukládání předmětů. Generovaná data umožňují kontrolu místa vychystávání a ukládání, výpočet efektivní trasy a registraci trasy.

Navíc mohou být vysokozdvižné vozíky vybaveny i detekčním zařízením pro čtení RFID etiket balení na skladových paletách, krabicích nebo kontejnerech. Společnost Brady může dodat svou RFID etiketu L-2588-26B UHF na balení, u níž lze dosah čtení upravovat až do 10 metrů. Tyto etikety lze na místě programovat pomocí tiskárny RFID kódů pro tisk a programování, která umožňuje na etiketu přidat i čárový kód nebo výrobní číslo. Pevné RFID skenery lze nastavit tak, aby detekovaly celé zásoby, a tyto údaje lze automaticky zasílat do softwaru pro správu majetku propojeného se systémem ERP společnosti. Toto zařízení umožňuje automatické skenování a registraci zboží nebo nakládat přepravcům přepravní prostředky, jako jsou palety, krabice a kontejnery. Není již nutné provádět ruční skenování, takže odpadají časté zastávky vysokozdvižných vozíků, a řidiči se mohou plně soustředit na řízení.

RFID řešení pro sledování a trasování vysokozdvižných vozíků umožňují přesný a aktuální přehled o interních logistických pohybech pomocí automatické kontroly umístění a nákladu. Díky zaznamenávání tras jste schopni své cesty organizovat co nejefektivněji.

RFID warehouse

Výsledky: Chytré vysokozdvižné vozíky

Chytré vysokozdvižné vozíky podporují bezproblémové a efektivní vychystávání objednávek a podstatně snižují počet inventur. Používanými technologiemi jsou RFID detekce umístění, automatická kontrola nákladu, bezdrátová komunikace a kontrola řidičů pomocí počítače s panelem s dotykovou obrazovkou. Tyto technologie mohou výrazně zvýšit efektivitu a účinnost jakéhokoli velkého skladu s vysokozdvižnými vozíky.