SkipNavLinkText
menu

Letecký průmysl

Identifikační etikety a visačky společnosti Brady jsou testovány v laboratoři, aby odolaly extrémním teplotám, kapalinám, rozpouštědlům a obecně v náročných prostředích

PŘÍRUČKA PRO ZNAČENÍ RFID STUDIE O RFID

Maximální spolehlivost při identifikaci součástek a vedení


V leteckém průmyslu a průmyslu obrany přispívá maximální spolehlivost při identifikaci vedení a součástek k optimální využitelnosti vozidel a jejich vybavení. Identifikační etikety a visačky společnosti Brady odolávají extrémnímu teplu a chladu, a obecně v náročných podmínkách, bez ztráty výkonnosti. Díky absolutní kvalitě pomáhají identifikační etikety a visačky společnosti Brady zkrátit dobu údržby na minimum. Ve 40. letech 20. století byla společnost Brady průkopníkem předtištěného značení vedení v letadlech.

Od té doby si společnost Brady rozšířila znalosti a odborné zkušenosti v oboru praktickými zkušenostmi a úzkými vztahy s největšími společnostmi v tomto průmyslovém odvětví. Právě díky tomu etikety společnosti Brady pro letecký průmysl a průmysl obrany splňují nejvíce uznávané a pokročilé průmyslové normy. Své odborné znalosti využívá společnost Brady k neustálému řešení vašich výzev v oblasti identifikace součástek a vedení, takže se můžete plně zaměřit na jiné problémy.

Tým společnosti Brady se specializuje na potřeby špičkového leteckého průmyslu a průmyslu obrany a neustále sleduje nejnovější vývoj, jelikož jsme odhodláni dodávat kompletní řešení. Patří mezi ně snadno použitelné přenosné tiskárny etiket a velkoobjemové stolní tiskárny, doplněné uživatelsky přívětivým softwarem pro tisk etiket Brady, které fantastickou rychlostí poskytují nesrovnatelné výsledky bez ohledu na náročnost prostředí.

Aerospace Labels

Identifikace hydraulických vedení v letadlech


Navzdory agresivním kapalinám

Páska Fluid Line společnosti Brady, která je nejčastěji používanou páskou na vedení kapalin v leteckém průmyslu, je navržena speciálně pro identifikaci hydraulických systému v leteckém průmyslu. Tato speciální páska, vyvinutá v laboratořích společnosti Brady, odolává agresivním hydraulickým kapalinám, jako je například Skydrol™.

Páska Fluid Line společnosti Brady je navržena zejména pro identifikaci letadlových potrubí. Ohebná pásky s podpovrchovým tiskem krytým transparentní polyesterovou fólií má lepidlo aktivované teplem. Toto lepidlo nabízí vynikající odolnost vůči palivům, olejům a hydraulickým kapalinám. Když se páska nalepí poprvé, lze její umístění díky nízké počáteční adhezi snadno měnit.

Vlastnosti:
– Barvy splňují požadavky normy MIL-STD-1247C
– Výkonnost materiálů splňuje požadavky normy MIL-T-9906C
– Páska Fluid Line společnosti Brady se může používat jak v tiskárnách s termálním tiskem, tak v jehličkových tiskárnách.

Fluid line tape

Nehybné v extrémním teplu


Etikety pro extrémní teploty, které jsou odolné vůči extrémně vysokým teplotám (až do 350 °C), které se používají k identifikaci desek plošných spojů a elektronických součástek. Slouží zejména k sledovatelnosti a dobře se na ně tisknou čárové kódy. Aby etikety pro extrémní teploty odolaly extrémnímu teplu, jsou na rozdíl od polyesteru, který se používá v normálních prostředích, vyrobeny z polyimidu.

Společnost Brady má k dispozici široký sortiment polyimidů v různých barvách, přičemž všechny mají vlastnosti ESD, vhodné pro automatickou aplikaci, a lze je používat v různých tiskových technologiích.

high-temp

Změřeny, zváženy a schváleny pro náročná prostředí


Resistant-labels

Odolné etikety společnosti Brady jsou zrozeny z jednoho z nejkomplexnějších programů výzkumu a vývoje na světě. Na trh se uvádějí až po rozsáhlých laboratorních zkouškách a testování v provozu s rozpouštědly, palivy a chemickými látkami. Jako zákazník si můžete vybrat trvanlivý materiál, který potřebujete, a potiskovat jej pomocí speciálních pásek, které zaručují odolnost etiket vůči všem typům rozpouštědel.

– Metalizované polyesterové etikety
– Bílé polyesterové etikety
– EPREP – etikety nahrazující gravírované štítky
– Etikety PermaShield
– Tiskárny etiket a software

Nejlehčí řešení RFID pro náročná prostředí


Etikety s integrovaným RFID poskytují celému leteckému průmyslu řešení pro správu dat od vzniku po likvidaci a řešení viditelná po celou dobu životního cyklu leteckých dílů a součástí. V kombinaci s vysoce kvalitním systémem tisku dle potřeby a softwarovými možnostmi, které splňují normu ATA Spec 2000, jsou etikety s integrovaným RFID nejlepším nástrojem pro zjednodušení a automatizaci sledovatelnosti leteckých dílů a součástek.

Řešení RFID společnosti Brady vám pomůže dosáhnout:

optimalizovaného řízení zásob
viditelnosti výroby v reálném čase
lepší integrity dodavatelského řetězce
vyšší produktivity
nižších výdajů na materiály 

 

Ultra lehké a ohebné etikety B-1000 s RFID, poskytují odolnost, snadné použití, spolehlivé řízení dat a viditelnost historie údržby u kovových i nekovových součástek. Jejich protějšek – etiketa B-1100 s kódem RFID pro letecký průmysl poskytuje flexibilní a ultralehké řešení s širším dosahem čtení pro nekovové letadlové díly.

rfid alloy label  rfid air label 
RFID Integrated Alloy Label
(stáhnout leták)
RFID Integrated Air Label
(stáhnout leták)
– Ideální pro sledování součástek letadla na kovových i nekovových površích
– Certifikovaná podle ATA Spec 2000 a SAE AS5678
– Tiskněte a programujte na místě do 15 sekund
– Samolepicí
– Dosah čtení až 2 metry 
– Ideální pro nekovové aplikace, jako jsou záchranné vesty, kyslíkové masky, bezpečnostní zařízení atd.
– Certifikovaná podle ATA Spec 2000 a SAE AS5678
– Tiskněte a programujte na místě do 15 sekund
– Ultra tenké: 0,23 mm
– Samolepicí
– Dosah čtení až 8 metrů 

Etikety s integrovaným kódem RFID lze dodávat podle specifikací nebo jako součást řešení SmartID společnosti Brady, které zahrnuje komplexní tisk etiket na místě, kódování a systém správy majetku letadel.

Nejčastěji používané značení vedení a kabeláže má své opodstatnění


Společnost Brady nabízí úplný sortiment řešení značení vedení a kabeláže. Samolaminovací etikety společnosti Brady jsou nejpopulárnějším řešením identifikace v informačních a telekomunikačních technologiích, které se používá zejména s měděnými kabely, obvykle s řešeními CAT6 nebo CAT7. Společnost Brady nabízí specifické etikety, které při odstraňování nepoškozují kabel s optickými vlákny. Etikety společnosti Brady na kabely s optickými vlákny se navíc optického vlákna jen zlehka dotýkají a nikdy nenarušují přenosovou kapacitu dat.

Samolaminovací etikety chrání potisk krycí laminovací vrstvou odolnou vůči vodě a UV záření, díky čemuž jsou vhodné pro použití ve venkovním prostředí a pod zemí. Polohu našich bužírek lze po aplikaci měnit. Po zahřátí mají rovněž izolační funkci. Sortiment visaček společnosti Brady nabízí mnoho možností, včetně krycích laminovacích vrstev a schopnosti odolávat v náročném prostředí po mnoho let. Pro výrobce panelů jsou bužírky DuraSleeve upřednostňovaným řešením, které umožňuje identifikaci kabeláže před i po zapojení.

– Omotávací etikety
– Smršťovací bužírky na vedení a kabeláž
– Visačky na vedení a kabely
– Vložky a nosiče DuraSleeve
– Tiskárny etiket a software

wirecablelabelling

Normy, požadavky a specifikace


Společnost Brady se vždy snaží prosazovat dodržování nejnovějších a nejpokročilejších průmyslových norem. Chcete-li získat úplný seznam norem nebo specifických požadavků, kontaktujte nás. Jsme kdykoli připraveni vaše požadavky zařadit do našeho rozsáhlého plánu laboratorních zkoušek.

Společnost Brady nabízí specifické výrobky pro identifikaci, které splňují tyto požadavky:

 • MIL-STD-202G (MIL-STD: Vojenská norma – USA)
 • Fyzikální vlastnosti (např. metoda 215K – odolnost vůči rozpouštědlům)
 • Test prostředí 
 • Elektrické charakteristiky 
 • G: nejnovější verze
 • MIL-STD-1247C
 • MIL-T-9906C
 • SAE-AS-81531 (Sdružení odborníků z oblasti leteckého, automobilového a dopravního průmyslu)
 • SAE-AMS-DTL-23053/5 Třída 1 (Specifikace údržby v letectví – Ohnivzdornost).
 • ASTM E162 – Americká společnost pro zkoušení a materiály.
 • Standardní zkušební metoda pro povrchovou hořlavost materiálů s využitím zdroje sálavého tepla.
 • ASTM E662
 • Standardní zkušební metoda pro specifické optické hustoty kouře generovaného pevných látek.
 • Boeing BSS 7239
 • Bombardier SMP 800-C
 • Vyhovuje RoHS – Omezení používání nebezpečných látek.
 • Olovo, rtuť, chrom, kadmium, bromované zpomalovače hoření.
 • Certifikace UL 
 • UL696 (Underwriters Laboratories): značení a označování je schváleno podle této zkušební metody USA.
 • Přijaté organizací CSA (Kanadská asociace pro normy): značení a tisk je schválen podle kanadské zkušební metody.
 • Požadavky DIN VDE 0472, část 815: metoda stanovení obsahu halogenů.

 

Řešení identifikace a bezpečnostní řešení ve
vašem virtuálním prostředí letectví a obrana

Získejte příklady nejlepší praxe v několika virtuálních aplikacích.

Rozhlédněte se v našem virtuálním prostředí, otevřeném 24 hodin denně