Skip to Main Content
menu

Běžné kontroly v kabině letadla 10krát rychleji

Případová studie

RFID pro Letecký průmysl RFID etikety

Velký letecký přepravce, létající do 130 destinací používá pro 10krát rychlejší běžné kontroly v kabině letadla RFID etikety a skenery.

Výzva: Životně důležité bezpečnostní kontroly za kratší dobu

Procesy údržby letadel jsou pro letovou bezpečnost životně důležité. Zároveň jsou časově náročné a vyžadují velký počet pracovníků. Každá položka v letadle se musela vizuálně zkontrolovat. Jsou všechny kyslíkové masky na svém místě? Je pod sedadlem záchranná vesta? Je inventář letadla stále kompletní? Letecký přepravce musel tento proces optimalizovat, aniž by snížil kvalitu nebo úplnost jakékoli pravidelné kontroly údržby.

Řešení: Naskenovat více položek najednou pomocí RFID

Společnost Brady nabídla pro řešení problému zákazníka kompletní řešení RFID, které zviditelní každou věc kabiny, aniž by bylo nutné vizuální ujištění.

Pro identifikaci většiny položek majetku na palubě jsme nabídli naše extrémně lehké letecké RFID etikety. Zbývající kovové předměty byly označeny speciálními RFID etiketami na kov. Tyto etikety obcházejí Faradayovy zákony pomocí izolační vrstvy, která umožňuje vysílat a přijímat RFID signály v souladu s normou ETSI.

Společnost Brady kromě toho nabídla silné RFID skenery které dokáží aktivovat etikety, i když jsou skryté ve skříňkách, zablokované pod sedadly nebo skryté jinak. V každém skeneru byla nainstalována speciálně vyvinutá aplikace, aby nová technologie dokonale zapadla do stávajících procesů zákazníka. Při skenování nejenže týmy údržby získají okamžitě inventuru letadla, vidí i položky, které jsou zvýrazněny kvůli potřebné preventivní údržbě nebo výměně. Aplikace umožňuje i kontrolu toho, že je každá věc na místě, které je jí určeno.

RFID scanner and label

Výsledek: 10krát rychlejší kontroly v kabině letadla

Týky údržby letadla nyní mohou prostor skenovat ve srovnání s inventárním seznamem a nemusí každou položku najít a vizuálně zkontrolovat. V provozní rychlosti tím dochází k velkému rozdílu, který se projevuje na dostupnosti personálu a letadel.

Náš zákazník uvedl, že mechanici nyní na běžných, pravidelných úkonech kabinové údržby stráví o 90 % méně času. Mezi tyto úkony patří data na záchranných vestách, výrobnících kyslíku a kyslíkových maskách. Na kontrolu letadla teď stačí jediný odborník. Toto řešení pomáhá rovněž řešit problémy s dostupností odborníků ve všech 130 destinacích leteckého přepravce.