SkipNavLinkText
menu

Kompletní značení strojů během výroby

Případová studie

Výrobci velkých strojů potřebují poskytovat dodavatelským řetězcům spolehlivou sledovatelnost pro díly, které vyrábějí a montují do strojů. Pro informování zákazníků jsou navíc na vnějších součástech strojů vyžadovány pokyny a bezpečnostní upozornění. Řádné značení motorů, vnitřních dílů a součástí viditelných pro zákazníky vyžaduje širokou škálu kvalitních řešení identifikace.

Výzva: Efektivně tisknout širokou škálu etiket

Výrobce zemědělských strojů používal na značení motorů a vnitřních dílů strojů, vedení, kabelů a vnějších součástí viditelných zákazníkům různé tiskové systémy. Každý systém vyžadoval vlastní školení, spotřební materiály, dodavatele a údržbu. Společnost potřebovala jednotný, rychlý a univerzální tiskový systém s více rolemi, který by vytvářel jak průmyslové etikety na kabely a součásti, tak estetické bezpečnostní a průmyslové etikety viditelné pro zákazníka.

Řešení: Jeden snadno použitelný tiskový systém na etikety

Společnost Brady Worldwide nabízí univerzální a snadno použitelnou tiskárnu průmyslových etiket BradyPrinter i5300, která dokáže tisknout velmi přesně na velký sortiment spolehlivých etiket, které byly odzkoušeny u zákazníků po celém světě. Odpověď společnosti Brady Worldwide na potřeby výrobců strojů dále doplňují aplikace pro intuitivní design etiket, které zahrnují volitelné funkce automatického tisku.

Tiskárna průmyslových etiket BradyPrinter i5300 dokáže tisknout na 1400 skladových dílů, včetně 80 různých materiálů etiket. Systém může tisknout s rozlišením 300 a 600 dpi a vytvářet tak velké i malé etikety, výrobní štítky, smršťovací bužírky, etikety na kabely, etikety s pokyny a bezpečnostní značky na stroje pro vnitřní díly. Výměna materiálů etiket je snadná a díky bezchybnému designu výrobku „vlož-zajisti-vytiskni“, spouštěnému inteligentním čipem v zásobě etiket, ji lze provést do 20 sekund. Tiskárna BradyPrinter i5300 navíc tiskne správně od první etikety a nevytváří žádný odpad.

Mezi etikety, které lze tisknout pomocí tiskárny BradyPrinter i5300, patří průmyslové materiály, které jsou odolné vůči teplu, chladu, palivům, olejům, abrazi, nečistotám, vlhkosti, UV záření a povětrnostním podmínkám. Společnost Brady Worldwide nabízí ke každému materiálu etiket technický list a může dodat vzorky pro zkoušky v konkrétních výrobních prostředích. Aplikace zahrnují značení výrobků a součástí, značení kabelů, značení panelů, výrobní štítky, řízení zásob a sledování majetku.

Pomocí aplikací sady Brady Workstation se všechny etikety snadno navrhují a tisknou na tiskárně BradyPrinter i5300. Šablony etiket lze navrhovat a chránit v několika krocích a volitelně mohou získávat různá data ze systémů společnosti. Obousměrná komunikace mezi aplikacemi, tiskárnou a vloženým spotřebním materiálem umožňuje bezchybný design etiket, aby se minimalizoval odpad, šetřil čas a zvýšila efektivita výroby.

Tiskárna i5300
Etikety pro tiskárnu i5300

Výsledky: Všechny etikety, jeden systém

Pomocí jedné či více tiskáren BradyPrinter i5300 a vybraných spotřebních materiálů etiket mohou výrobci strojů vytvářet všechny etikety, které potřebují, ve svých závodech vysoce efektivně a rychle. Výměna spotřebních materiálů etiket je možná do 20 sekund a tiskárna tiskne správně od první etikety. Uživatelé oceňují při tisku etiket na výrobky, součásti, díly, kabely, panely a značek viditelných pro zákazníky snadnost použití tiskárny BradyPrinter i5300.